REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Andrea Uherková

 

Andrea Uherková je absolventka Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene a pôsobí vo viacerých združeniach a mimovládnych organizáciách. Spektrum jej aktivít, i dobrovoľníckych, je veľmi rôznorodé. Na plný úväzok pracuje v mimovládnej neziskovej organizácii Živica, kde je koordinátorka (nielen) projektu Záhrada spomienok.

Prečo práve Andrea : Projekt Záhrada spomienok sa zaoberá cyklom života a smrti z iného uhlu pohľadu a snaží sa rozpútať dialóg o citlivej téme. ,,Živica znamená pre mňa zmysluplnú, efektívnu, no často aj (psychicky a časovo) náročnú prácu. Tá ma napĺňa a zároveň malými krôčkami mení svet okolo mňa na taký, v ktorom sa mi žije lepšie.“ Záhrada spomienok sa venuje ekofunebráctvu, otvára sa tabuizovaná téma smrti a prírodného pochovávania. (Lenka, koordinátorka rečníkov)


Ivana Kohutková

 

Gabina Weissová

 

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dušan Plichta

 

Katarína Grichová

 

Matěj Balga

 

Mária Čorejová

 

Mária Karabová Kregerová

 

Marína Zavacká

 

Andrea Uherková

 

Stringbow Trio

 

Divadlo Na Hrane

 

Martin Jelínek

 

Karol Kováč