REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dana-Sofie Šlancarová je prekladateľka, spisovateľka, lektorka a zakladateľka projektu Cyklická žena®. Ako napovedá názov projektu, venuje sa téme, ktorá je dodnes do značnej miery tabu, hoci zásadným spôsobom ovplyvňuje životy nás všetkých. Zaoberá sa totiž menštruačným cyklom a ženskou cyklickosťou, a tým, ako tieto poznatky môžu ženy (i muži) využívať vo svoj prospech v osobnom i pracovnom živote. Je autorka niekoľkých publikácií o ženskej cyklickosti, bestsellerom sa stala kniha Návod na ženy, ktorú napísala so svojím mužom Erikom Hutterom. V súčasnosti sa venuje najmä písaniu a konzultáciám v oblasti ženských tém a Cyklického time managementu®, prednáša pre širokú verejnosť, ako i vo firmách.

Prečo práve Dana-Sofie: Dana-Sofie je jedna z mála žien na svete, ktoré sa profesionálne venujú zanedbávanej, a pritom zásadnej téme, akou je ženská premenlivosť a cyklickosť. V skutočnosti totiž menštruačný cyklus neovplyvňuje len každý deň života žien (a to doslova vo všetkých oblastiach, či už ide o množstvo fyzickej energie, psychickú pohodu, pracovné schopnosti, spôsob myslenia, chuť na sex alebo na jedlo či vzťah k ľuďom a k svetu), ale aj ich okolie, čiže partnerov, deti a kolegov. Sofi príde do Trenčína porozprávať najmä o tom, prečo je dôležité ako pre ženy, tak i pre mužov poznať pravidlá ženských premien a akým spôsobom to môže veľmi pozitívne ovplyvniť partnerské vzťahy. (Danka, koordinátorka rečníkov)


Ivana Kohutková

 

Gabina Weissová

 

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dušan Plichta

 

Katarína Grichová

 

Matěj Balga

 

Mária Čorejová

 

Mária Karabová Kregerová

 

Marína Zavacká

 

Andrea Uherková

 

Stringbow Trio

 

Divadlo Na Hrane

 

Martin Jelínek

 

Karol Kováč