TEDx 2020 Viac informácií

Dušan Martinčok (1975) vyštudoval právo a niekoľko rokov sa venoval právnemu prekladu na Súdnom dvore EÚ v Luxemburgu. V roku 2011 založil komunitný projekt Susedia na dvore, ktorý sa zaoberá vzťahmi v mestských susedstvách. Venuje sa medzigeneračnému dialógu a spolu s Táňou Sedlákovou založil občianske združenie Zrejme, ktoré vzniklo v súvislosti so zrušením stacionára pre seniorov na Záhrebskej ulici.

Prečo práve Dušan: Dušanove aktivity s komunitou sú skvelým príkladom ľudskosti a štedrosti. Malý krok smerom k neznámemu známemu nám vie rozšíriť obzory a obohatiť náš život. Dušan pracoval na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu, no vrátil sa na Slovensko, aby búral nedôveru medzi ľuďmi a predsudky. Formou medzigeneračných eventov a posedení buduje komunitu a ľudskosť. (Lenka, koordinátorka rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár