REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Gabina Weissová

 

Gabina Weissová je abstinujúca anorektička a bulimička. Témou porúch príjmu potravy sa však zaoberá i dnes, ako zrelá žena i mama, pretože si myslí, že o téme závislosti od jedla a nejedenia sa stále hovorí málo. Aby zodpovedala na všetky zvedavé otázky (Prečo si nejedla? Koľko si vážila? Čo si robila na psychiatrii? Chcela si byť modelka? Čo sa s tebou vlastne dialo?), napísala svoj príbeh do knihy Diagnóza F50. Rada však prijme aj pozvanie na besedu ku stredoškolákom či na základné školy, pretože hovoriť priamo s malými dospievajúcimi dievčatami (aj chlapcami, samozrejme), jej dáva najväčší zmysel. V bežnom živote sa živí a baví písaním, no a ešte rada fotí (najmä jedlo), cestuje, hrá volejbal a skúša sama sebe porozumieť aj prostredníctvom jogy.

Prečo práve Gabina: Nielen drogy, alkohol, fajčenie či gamblerstvo, ale aj poruchy príjmu potravy sú závislosti, v ktorých sa človek dokáže cykliť celý život, nezriedka s fatálnymi dôsledkami. Gabina príde na TEDxTrenčín porozprávať o svojom komplikovanom vzťahu k jedlu a o tom, prečo by sme sa najmä v súčasnosti mali témou porúch príjmu potravy zaoberať. (Danka, koordinátorka rečníkov)


Ivana Kohutková

 

Gabina Weissová

 

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dušan Plichta

 

Katarína Grichová

 

Matěj Balga

 

Mária Čorejová

 

Mária Karabová Kregerová

 

Marína Zavacká

 

Andrea Uherková

 

Stringbow Trio

 

Divadlo Na Hrane

 

Martin Jelínek

 

Karol Kováč