TEDx 2020 Viac informácií

Katarína Juríková sa venuje otázkam poľnohospodárstva a potravinových systémov. Počas štúdia (United World College v Indii, College of the Atlantic v USA a York University v Kanade) robila terénny výskum s vojnovými vdovami v Guatemale, s roľníckymi komunitami pôvodného obyvateľstva v južnom Mexiku, ako aj s poľnohospodármi na Slovensku. Po ukončení štúdia pracovala ako výskumná asistentka na téme agroekológie a klimatických zmien a už tri roky pracuje pre Greenpeace. Je tiež členkou iniciatívy Znepokojené matky. Miluje jedlo, rastlinný svet a tanec a za svoju misiu považuje podať pomocnú ruku, aby sme odvrátili katastrofálny kolaps planéty.

Prečo práve Katarína: Katku považujem za jednu z najkvalifikovanejších žien v rámci ekológie na Slovensku. Veľmi oceňujem, že napriek katastrofálnym informáciám o stave našej planéty nestráca odhodlanie, zdravý rozum a chuť zvrátiť smer, akým sme sa svojím nerozumným konaním vybrali. Je skvelé, že napriek dôležitým projektom, ktorým sa venovala vo vojnami zničených a chudobných krajinách a komunitách, vrátila sa naspäť na Slovensko a že nestráca záujem a prenáša svoje neuveriteľné zanietenie ďalej. (Danka, koordinátorka rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár