REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Matěj Balga

 

Matěj Balga je český cestovateľ a bloger, pochádza z Hodonína. Večný hľadač dobrodružstva a romantiky, nomád, cyklista, vodák, príležitostný tvorca prehnane dlhých súvetí, ašpirant na filozofa a alkoholový entuziast. Po absolvovaní hodonínskeho gymnázia vyštudoval kybernetiku a robotiku na Elektrotechnickej fakulte ČVUT. Občas žije v Prahe, občas pracuje ako programátor a neustále upína zrak k východu.

Prečo práve Matěj : Na Matějovi ma fascinovalo, keď v roku 2009 prešiel stopom Rakúsko, Taliansko, San Marino, Švajčiarsko a Francúzsko. A to mal so sebou len 400 českých korún. Následne jeho cesty pokračovali na bicykli, kde bez sponzorov a za smiešne denné náklady precestoval tisíce kilometrov. Matějov zápal pre cestovanie a spoznávanie iných kultúr je naozaj ohromný. A poriadne „nákazlivý". (Matej, koordinátor rečníkov)


Ivana Kohutková

 

Gabina Weissová

 

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dušan Plichta

 

Katarína Grichová

 

Matěj Balga

 

Mária Čorejová

 

Mária Karabová Kregerová

 

Marína Zavacká

 

Andrea Uherková

 

Stringbow Trio

 

Divadlo Na Hrane

 

Martin Jelínek

 

Karol Kováč