O TEDxTrenčín

TEDxTrenčín poskytuje platformu pre zaujimavých a inšpiratívnych ľudí, ktorých myšlienky, nápady a činy sú hodné zdieľania. Našou iniciatívou chceme posunúť ľudí vpred, otvoriť im myseľ, ukázať nepoznané a inšpirovať ich.

Chceme v ľudoch vyvolať zvedavosť, entuziazmus a spolupatričnosť. Cieľom TEDxTrenčín teda nie je len vzdelávanie, ale aj podnietenie prítomných k aktivite. Našou snahou je, aby ľudia neprehliadali problémy vo svojom okolí, ale riešili ich, a to bez ohľadu na oblasť, v ktorej pôsobia. Aj preto témy našich rečníkov pokrývajú široké spektrum ľudských záujmov, ktoré hýbu spoločnosťou.

INŠPIRATÍVNI REČNÍCI

Zažijete inšpiratívne vystúpenia rečníkov z rôznych oblastí v kombinácií s TEDTalkami.

SPRIEVODNÉ AKTIVITY

Prestávkové aktivity vám ukážu nepoznané. Ocitnete sa v čarovnom svete vedy, techniky a umenia, kde je možné všetko.

CELODENNÝ CATERING

Zabezpečíme pre vás výborné jedlo. Raňajky, teplý obed aj večeru – všetko čerstvé, voňavé a chutné.

AFTERPARTY

Ani po skončení podujatia sa nudiť nebudete. Tešiť sa môžete na hudobného hosťa a poriadne prekvapenie.

TED, TEDx a TEDxTrenčín – poďme si v tom urobiť jasno
Čo je to TED?

TED je nezisková organizácia, ktorá v Amerike každoročne organizuje konferenciu TED (Technology, Entertainment, Design) a je oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. Na podujatie TED sú pozývaní poprední svetoví vedci, profesori, myslitelia, dizajnéri. Na konferenciách doteraz vystúpili uznávané osobnosti ako spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates, bývalý britský premiér Gordon Brown alebo režisér Titanicu a Avatara James Cameron.Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi (organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

TEDxTrenčíne

Aj my sme sa pridali k niekoľkým slovenským mestám, ktoré majú možnosť prostredníctvom rečníkov a TEDTalkov inšpirovať, prinášať obdivuhodné príbehy a rozprúdiť diskusiu o dôležitých, celospoločenských témach. TEDxTrenčín je nezávislé podujatie formátu TEDx, ktoré organizuje skupina dobrovoľníkov, ktorí chcú aspoň malou troškou urobiť svet krajším.

Tím tedxtrenčín

Monika Harárová

Projektový manažér

Romana Sadloňová

Copywriter, PR

Danka Ježíková

Koordinátor rečníkov

Michaela Tišková

Koordinátor rečníkov

Veronika Bohušová

Scénograf, Projekt slamka o.z.

Martina Opatovská

Koordinátor dobrovoľníkov

Pavol Harár

Fundraiser

Lucia Kotrhová

Grafický dizajnér, držiteľ licencie

Stanči Karellová

Social media administrátor

Mirka Patková

Catering manažér

Eva Švecová