TEDxTrenčín 2024 - Hranice

O TEDxTrenčín

TEDxTrenčín poskytuje platformu pre zaujimavých a inšpiratívnych ľudí, ktorých myšlienky, nápady a činy sú hodné zdieľania. Našou iniciatívou chceme posunúť ľudí vpred, otvoriť im myseľ, ukázať nepoznané a inšpirovať ich.

Chceme v ľudoch vyvolať zvedavosť, entuziazmus a spolupatričnosť. Cieľom TEDxTrenčín teda nie je len vzdelávanie, ale aj podnietenie prítomných k aktivite. Našou snahou je, aby ľudia neprehliadali problémy vo svojom okolí, ale riešili ich, a to bez ohľadu na oblasť, v ktorej pôsobia. Aj preto témy našich rečníkov pokrývajú široké spektrum ľudských záujmov, ktoré hýbu spoločnosťou.

INŠPIRATÍVNI REČNÍCI

Zažijete inšpiratívne vystúpenia rečníkov z rôznych oblastí v kombinácií s TEDTalkami.

SPRIEVODNÉ AKTIVITY

Prestávkové aktivity vám ukážu nepoznané. Ocitnete sa v čarovnom svete vedy, techniky a umenia, kde je možné všetko.

Catering

CELODENNÝ CATERING

Zabezpečíme pre vás výborné jedlo. Desiatu, teplý obed aj večeru – všetko čerstvé, voňavé a chutné.

Networking

NETWORKING

Ani po skončení podujatia sa nudiť nebudete. Tešiť sa môžete na hudobného hosťa a poriadne prekvapenie.

TED, TEDx a TEDxTrenčín – poďme si v tom urobiť jasno
Čo je to TED?

TED je nezisková organizácia, ktorá v Amerike každoročne organizuje konferenciu TED (Technology, Entertainment, Design) a je oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. Na podujatie TED sú pozývaní poprední svetoví vedci, profesori, myslitelia, dizajnéri. Na konferenciách doteraz vystúpili uznávané osobnosti ako spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates, bývalý britský premiér Gordon Brown alebo režisér Titanicu a Avatara James Cameron.Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi (organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

TEDxTrenčíne

Aj my sme sa pridali k niekoľkým slovenským mestám, ktoré majú možnosť prostredníctvom rečníkov a TEDTalkov inšpirovať, prinášať obdivuhodné príbehy a rozprúdiť diskusiu o dôležitých, celospoločenských témach. TEDxTrenčín je nezávislé podujatie formátu TEDx, ktoré organizuje skupina dobrovoľníkov, ktorí chcú aspoň malou troškou urobiť svet krajším.

Tím tedxtrenčín

Lucia Kotrhová

Grafický dizajnér, držiteľ licencie

Martina Štukovská

Financie, predseda združenia

Lenka Hluchá

Project manager

Marek Adamec

Granty a sponzoring

Lucia Trubačíková

Marketing a sociálne siete

Soňa Melová

Copywriting

Lenka Kuricová

Koordinátor rečníkov

Patrik Begáň

Koordinátor rečníkov

Lenka Lišková

Koordinátor dobrovoľníkov

Peter Trubačík

IT

Lukáš Bača

Miesto a sprievodné aktivity

Martin Šumec

Koordinátor rečníkov

Tomáš Ondrušek

Registrácia a ubytovanie