Vyplniť dotazník

Program

Registrácia 08:00 - 09:00

Krok do neznáma 09:00 - 10:40

_Erich Vladár | performance  

Erich Vladár študoval klavír na ZUŠ Trenčín. Úspešne absolvoval jazzové dielne pod vedením ostravského jazzmana Borisa Urbánka a francúzskeho klavíristu Manuela Rochemana. Dlhodobo pôsobí v známej jazzovej formácii Aurelius Q, kde sa venuje aj kompozícii a aranžovaniu. Zúčastňuje sa hudobného života na miestnej, ale i medzinárodnej scéne vo viacerých hudobných projektoch (BlueBerryBand, The Carphatian Blue Sunset, atď.). Okrem aktívnej koncertnej činnosti má skúsenosti aj s prácou v nahrávacích štúdiách, kde sa podieľal na nahrávkach v rôznych hudobných projektoch.

Erich Vladár

_Fatima Rahimi  

Fatima Rahimi je novinárka Denníka Referendum, moderátorka relácie Hergot! Rádia Wave Českého rozhlasu, pôvodom z Afganistanu. Narodila sa v roku 1992 v meste Herát, v súčasnosti študuje na Fakulte humanitných vied UK a Filozofickej fakulte UK. Miluje futbal, rada číta knihy a komiksy.

Fatima Rahimi

_Jaroslav Farkaš  

Jaroslav Farkaš vyštudoval psychológiu a v súčasnosti pomáha klientom v osobnostnom rozvoji. Dlhodobo sa zaujíma o psychedelické látky, zmenené stavy vedomia a ich terapeutický a sebarozvojový potenciál. Je absolventom dlhodobého výcviku v biodynamickej body-psychoterapii (hlbinný na telo orientovaný prístup). Pôsobí ako jeden z vyučujúcich v rámci univerzitného kurzu "Experimentální psychofarmakologie, současný výzkum psychedelik a psychedelická psychoterapie" na 3. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a je členom vedenia Českej psychedelickej spoločnosti (CZEPS).

Jaroslav Farkaš

_Tim Ferris | video  

_Róbert Chovanculiak  

Róbert Chovanculiak pracuje ako analytik v inštitúte INESS, kde sa vo svojom výskume venuje fungovaniu verejného sektora, internetovým technológiám a školstvu. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde absolvoval aj postgraduálne štúdium na katedre Verejnej ekonomiky. Publikoval vo vedeckých časopisoch ako Journal of Institutional Economics a je autorom knihy Pokrok bez povolenia: Ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny zmenili svet.

Róbert Chovanculiak

Veľký krok pre ľudstvo 11:20 - 12:40

_Anta Agni | performance  

Anta Agni je skupina tanečníkov, ktorí sa profesionálne venujú jedinečným druhom pohybového umenia – FIRE Show, UV Show a PYRO Show. Vo svojich predstaveniach kombinujú rôzne podoby tanca s ohňom a svetelnej šou s novými druhmi technológie a špeciálnymi vizuálnymi efektami. Vystúpenia tejto tanečnej skupiny mohli vidieť návštevníci stoviek podujatí v rôznych krajinách sveta (napr. na módnych prehliadkach v Taliansku, otváracom ceremoniáli futbalovej Ligy majstrov v Grécku či v televíznych prenosoch v indickom Bollywoode). Dlhoročné skúsenosti v spojení s neustálymi inováciami a výchovou nových talentov robia z Anta Agni zoskupenie na svetovej úrovni.

Anta agni

_Dušan Matuška  

Dušan Matuška má vášeň pre vzdelávanie, podnikanie a prepájanie ľudí. Láska k matematike, slobode a technológiám ho priviedla ku kryptomenám. Na túto tému prednáša, robí workshopy a konzultácie a pomáha ľuďom bezpečne vstúpiť do tohto ekosystému budúcnosti. Absolvoval viaceré kurzy v oblasti digitálnych mien, je držiteľom certifikátu Certified Bitcoin Professional od C4 Crypto Consortium a absolventom MOOC kurzu Digital Currencies na University of Nicosia na Cypre. Venuje sa obchodovaniu s kryptomenami a je jedným zo zakladajúcich členov Paralelnej Polis v Bratislave, kde sa dá platiť iba kryptomenami a ktorá je podľa viacerých centrom kryptoekosystému na Slovensku.

Dušan Matuška

_Jakub Kapuš  

Jakub Kapuš sa v roku 2009 stal spoluzakladateľom Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA). Vďaka SOSA v roku 2015 slovenská vláda podpísala zmluvu s Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) a otvorila tak dvere slovenským firmám, univerzitám a vedeckým pracoviskám do európskeho kozmického programu. Je lídrom projektu 1. slovenskej družice skCUBE, ktorá bola úspešne vypustená na orbitu Zeme v roku 2017. V súčasnej dobe sa venuje svojej firme Spacemanic, ktorá poskytuje produkty a služby v oblasti nanosatelitov. Zároveň rozvíja medzinárodné spolupráce a zastupuje Slovensko v navigačnom výbore Európskej vesmírnej agentúry a vedecko-technickom podvýbore komisie pre vesmírne aktivity OSN.

Jakub Kapuš

_Martin Spano  

Martin Spano je počítačový vedec, futurista, spisovateľ a člen expertného tímu pre stratégiu rozvoja umelej inteligencie na Slovensku. Jeho kniha The Artificial Intelligence in a Nutshell, ktorá vyšla aj v slovenčine, sa stala v USA bestsellerom. Venuje sa vedeckej osvete, jeho cieľom je širokej verejnosti objasňovať častokrát kontroverzné vedecké objavy, aby nedošlo k ich nesprávnej interpretácii. Zastáva názor, že vyspelá technológia ako umelá inteligencia pomôže vyriešiť pálčivé problémy ľudstva (globálne otepľovanie, chudoba, rakovina).

Martin Spano

Po kroku stopa ostáva 13:50 - 15:20

_Stringbow | performance  

Stringbow pôsobí na Slovensku a v zahraničí od roku 2017. Členovia sú talentovaní a hudobne všestranní profesionáli s výrazným pódiovým prejavom, vďaka čomu tvoria jedinečné inštrumentálne zoskupenie. Motto kapely znie „Hudba bez limitu“, jej repertoár je naozaj rôznorodý. Tvorí ho prevažne world music, jazz, pop, folk, filmová hudba a mnohé iné hudobné žánre. Veríme, že si túto mladú skupinu hudobníkov zamilujete!

Stringbow

_Fredy Ayisi  

Fredy Ayisi je Slovák s africkými koreňmi žijúci v Bratislave, líder tanečnej skupiny Fredy's Dance Group, 7-násobný majster Slovenska, 2-násobný majster Európy a 2-násobný majster sveta v karate. Joge sa venuje už od svojich 12 rokov. Stala sa jeho životnou cestou a v Bratislave založil prvé jogové štúdio. Jeho učiteľom je Swami Achintyananda.

Fredy Ayisi

_Katarína Juríková  

Katarína Juríková sa venuje otázkam poľnohospodárstva a potravinových systémov. Počas štúdia (United World College v Indii, College of the Atlantic v USA a York University v Kanade) robila terénny výskum s vojnovými vdovami v Guatemale, s roľníckymi komunitami pôvodného obyvateľstva v južnom Mexiku, ako aj s poľnohospodármi na Slovensku. Po ukončení štúdia pracovala ako výskumná asistentka na téme agroekológie a klimatických zmien a už tri roky pracuje pre Greenpeace. Je tiež členkou iniciatívy Znepokojené matky. Miluje jedlo, rastlinný svet a tanec a za svoju misiu považuje podať pomocnú ruku, aby sme odvrátili katastrofálny kolaps planéty.

Katarína Juríková

_Alex Honnold | video  

_Monika Benešová  

Monika Benešová je rodáčka z Nového Mesta na Morave. Vyštudovala v Prahe žurnalistiku a niekoľko rokov pracovala v médiách. V roku 2017 sa vydala na cestu naprieč Amerikou a vďaka 4300 km dlhej Pacifickej hrebeňovke si vyliečila telo i dušu. O svojej ceste napísala knihu Moje Pacifická Hřebenovka. Je najväčší fanúšik slivovice a utopencov na svete.

Monika Benešová

Malý krok pre človeka 16:05 - 17:50

_Archívny chlapec | performance  

Cez deň bezpečnostný technik v miestnej korporácii, večer kreatívna duša. Pesničkár Richard Vávra, ktorý vystupuje pod pseudonymom Archívny Chlapec, oslovil vďaka svojmu pozoruhodnému hudobnému i textárskemu talentu mnohých priaznivcov folkových skladieb. Pre jeho prvý album Zvery bolo charakteristické určité napätie, akusticko-gitarový minimalizmus a osobitý hlasový prejav. Druhý album Tranzit prináša niečo celkom iné – nové zvuky, elektronickejší šat a chuť experimentovať.

Archívny chlapec

_Lucia Kralovičová  

Lucia Kralovičová vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU a liečebnú pedagogiku na Univerzite Komenského. Pracovala ako učiteľka literárno-dramatického odboru a tiež v nízkoprahovom centre MIXklub s deťmi, ktoré svoj voľný čas trávia väčšinou na ulici. Založila a vedie Divadlo Dúhadlo, ktorého členmi sú prevažne deti a mladí ľudia s Downovým syndrómom. V neziskovej organizácii Plamienok absolvovala kurz sprevádzania v smútení, v Centre smútkovej terapie pomáhala smútiacim deťom aj dospelým, ktorí stratili blízkeho.

Lucia Kralovičová

_Justin Baldoni | video  

_Nika Macinská  

Nika Macinská je aktívna, ba až akčná žena s tvorivým duchom a mnohými nápadmi v hlave. Bloguje, úspešne podniká a nedá sa nevidieť, že si užíva život naplno. Je mama. Má osem detí. Naozaj. Ale jej život je viac ako o deťoch. Avšak práve deti ju naučili inak vidieť svet a vzťahy v ňom. Pochopila, že potrebuje robiť to, čo miluje. Z jedného jediného dôvodu – aby svoj život skutočne žila, nie len prežila.

Nika Macinská

_Dušan Martinčok  

Dušan Martinčok (1975) vyštudoval právo a niekoľko rokov sa venoval právnemu prekladu na Súdnom dvore EÚ v Luxemburgu. V roku 2011 založil komunitný projekt Susedia na dvore, ktorý sa zaoberá vzťahmi v mestských susedstvách. Venuje sa medzigeneračnému dialógu a spolu s Táňou Sedlákovou založil občianske združenie Zrejme, ktoré vzniklo v súvislosti so zrušením stacionára pre seniorov na Záhrebskej ulici.

Dušan Martinčok

Večera & afterpárty 17:50 - 22:00

_Hudba z Marsu

_Bulp DJ Set

Stiahnuť v PDF

Ďakujeme sponzorom za podporuPartneri