Gabriela Kajtárová je redaktorka Televíznych novín TV Markíza, kde sa venuje politike a reportérskej práci v teréne. Za reportáže z COVID oddelení získala tento rok novinársku cenu a v marci sledovala dianie priamo z Ukrajiny. Vyštudovala žurnalistiku a prekladateľstvo, pôsobila v agentúre TASR a neskôr sa stala redaktorkou a moderátorkou Rozhlasu a televízie Slovenska.

Počas svojej kariéry strávila rok v Bruseli ako korešpondentka pre televízne a rozhlasové spravodajstvo RTVS, kde pokrývala teroristické útoky, slovenské predsedníctvo i referendum o Brexite.

Prečo práve Gabriela: Gabriela v súčasnosti patrí medzi známe tváre slovenskej žurnalistiky a svoj vplyv využíva aj na sociálnych sieťach. Ukazuje zákulisie reportáží a pravú novinársku prácu. Okrem toho verejne rozpráva o tlaku spoločnosti na ženy bez partnera alebo detí a búra predsudky o „starých dievkach“.


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Lívia Hlavačková

 

Denis Kováč

 

Stanislav Harciník

 

Gabriela Kajtárová

 

Ľudovít Ódor

 

Bohunka Koklesová

 

Kristína Madajová

 

Soňa Kopčoková

 

Zuzana Juráneková