TEDx 2020 Viac informácií

Jakub Kapuš sa v roku 2009 stal spoluzakladateľom Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA). Vďaka SOSA v roku 2015 slovenská vláda podpísala zmluvu s Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) a otvorila tak dvere slovenským firmám, univerzitám a vedeckým pracoviskám do európskeho kozmického programu. Je lídrom projektu 1. slovenskej družice skCUBE, ktorá bola úspešne vypustená na orbitu Zeme v roku 2017. V súčasnej dobe sa venuje svojej firme Spacemanic, ktorá poskytuje produkty a služby v oblasti nanosatelitov. Zároveň rozvíja medzinárodné spolupráce a zastupuje Slovensko v navigačnom výbore Európskej vesmírnej agentúry a vedecko-technickom podvýbore komisie pre vesmírne aktivity OSN.

Prečo práve Jakub: Jakub je stelesnením človeka, ktorý sa nikdy nevzdával na ceste za svojimi snami. A nielen to. Plní totiž sny aj nás všetkých o Slovensku ako krajine, ktorá dokáže zaujať miesto po boku omnoho väčších krajín a ukázať svetu, že aj my mu máme čo ponúknuť. Vďaka Jakubovi nie je vesmír pre nás taký vzdialený, ako by sme čakali. (Patrik, koordinátor rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár