TEDx 2020 Viac informácií

Lucia Kralovičová vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU a liečebnú pedagogiku na Univerzite Komenského. Pracovala ako učiteľka literárno-dramatického odboru a tiež v nízkoprahovom centre MIXklub s deťmi, ktoré svoj voľný čas trávia väčšinou na ulici. Založila a vedie Divadlo Dúhadlo, ktorého členmi sú prevažne deti a mladí ľudia s Downovým syndrómom. V neziskovej organizácii Plamienok absolvovala kurz sprevádzania v smútení, v Centre smútkovej terapie pomáhala smútiacim deťom aj dospelým, ktorí stratili blízkeho.

Prečo práve Lucia: Smrť je v spoločnosti stále veľkým tabu, je to citlivá téma, ktorej sa radšej vyhneme, ak môžeme. Napriek tomu je súčasťou života a mali by sme sa naučiť o nej komunikovať, aby sme mali prostriedky sa s ňou zdravo vyrovnávať. Lucia Kralovičová má so smútiacimi mnoho skúseností. Vďaka tomu nám dokáže pomôcť uskutočniť prvé kroky po strate blízkeho alebo nás navigovať pri pomoci priateľom, ktorí niekoho stratili. (Lenka, koordinátorka rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár