REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Mária Karabová Kregerová

 

Mária Karabová Kregerová je lekárka z Hlohovca, ktorá získala Mendelovu cenu za výnimočnosť v oblasti výskumu. Mladá neurologička a psychiatrička študovala na prestížnej univerzite v Oxforde. Zaoberá sa najmä pokračujúcim výskumom Alzheimerovej choroby. Na jeseň v roku 2014 nastúpila Mária ako junior doctor na neurologické oddelenie Nemocnice svätého Tomáša v Londýne a zároveň začala postgraduálne doktorandské štúdium na Kráľovskej univerzite v Londýne. Časť tohto štúdia strávila na Kalifornskej univerzite v americkom meste Irvine, kde mala možnosť študovať pod vedením profesora Carla Cotmana, jedného zo svetových odborníkov na Alzheimerovu chorobu.

Prečo práve Mária: Táto talentovaná lekárka sa snaží rozširovať si svoje obzory a zbierať nové poznatky o Alzheimerovej chorobe. Svojím neustálym bádaním pomáha tým, ktorí nie sú zrovna v ľahkej životnej situácii. Vo svojom výskume sa zameriava predovšetkým na to, ako tejto zákernej chorobe predísť a ako s ňou čo najúčinnejšie bojovať. (Lenka, koordinátorka rečníkov)


Ivana Kohutková

 

Gabina Weissová

 

Dana-Sofie Šlancarová

 

Dušan Plichta

 

Katarína Grichová

 

Matěj Balga

 

Mária Čorejová

 

Mária Karabová Kregerová

 

Marína Zavacká

 

Andrea Uherková

 

Stringbow Trio

 

Divadlo Na Hrane

 

Martin Jelínek

 

Karol Kováč