TEDx 2020 Viac informácií

Martin Spano je počítačový vedec, futurista, spisovateľ a člen expertného tímu pre stratégiu rozvoja umelej inteligencie na Slovensku. Jeho kniha The Artificial Intelligence in a Nutshell, ktorá vyšla aj v slovenčine, sa stala v USA bestsellerom. Venuje sa vedeckej osvete, jeho cieľom je širokej verejnosti objasňovať častokrát kontroverzné vedecké objavy, aby nedošlo k ich nesprávnej interpretácii. Zastáva názor, že vyspelá technológia ako umelá inteligencia pomôže vyriešiť pálčivé problémy ľudstva (globálne otepľovanie, chudoba, rakovina).

Prečo práve Martin: Okrem toho, že Martin sa venuje témam technologického pokroku a umelej inteligencie, má veľmi blízky vzťah k prírode a zaujíma sa o klimatické zmeny. V dnešnej dobe, kedy sú najväčšie svetové pralesy zmietané požiarmi a neustále sa objavujú nové klimatické problémy, je viac než potrebné hľadať netradičné riešenia. Ako dokážeme použiť umelú inteligenciu pri zachraňovaní planéty? To sa dozviete z jeho talku. (Patrik, koordinátor rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár