TEDx 2020 Viac informácií

Róbert Chovanculiak pracuje ako analytik v inštitúte INESS, kde sa vo svojom výskume venuje fungovaniu verejného sektora, internetovým technológiám a školstvu. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde absolvoval aj postgraduálne štúdium na katedre Verejnej ekonomiky. Publikoval vo vedeckých časopisoch ako Journal of Institutional Economics a je autorom knihy Pokrok bez povolenia: Ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny zmenili svet.

Prečo práve Róbert: Róbert napísal knihu Pokrok bez povolenia, ktorá je kompletný sprievodca svetom, kde Airbnb oživuje mŕtvy kapitál a konkuruje štátu v tvorbe regulácií, kde Kickstarter nahrádza vyberanie daní a pomáha financovať verejné služby a kde Bitcoin umožňuje budovať paralelnú spoločnosť, v ktorej neexistujú „vedúci“ a všetci máme „kľúče od miešačky“. Róbert je odborník na fenomén zdieľanej ekonomiky a pokrok, ktorý v spoločnosti spôsobila. (Lenka, koordinátorka rečníkov)


REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dušan Martinčok

 

Fatima Rahimi

 

Martin Spano

 

Lucia Kralovičová

 

Jaroslav Farkaš

 

Róbert Chovanculiak

 

Dušan Matuška

 

Katarína Juríková

 

Jakub Kapuš

 

Monika Benešová

 

Fredy Ayisi

 

Nika Macinská

 

Moderátorka a vystupujúci

Oľga „Oli“ Džupinková

 

Archívny chlapec

 

Stringbow

 

Anta Agni

 

Erich Vladár